تبلیغات

فکر برتر

کتاب «زندگی در آرامش» وین دایر به فارسی ترجمه شد. وین دایر به عنوان نویسنده‌ای که در پی ایجاد پلی میان معنویات و مادیات است، منشأ همه چیز را فکر انسان می‌پندارد و برای رفع مشکلات مختلف نظیر چاقی و کاهش دغدغه بر اساس همین تفکر راه‌حل‌هایی ارایه می‌کند.

حسینعلی مقیمی در گفت‌وگو با ایبنا با اشاره به پرطرف‌دار بودن آثار وین دایر در میان خوانندگان ایرانی، اظهار داشت: این نویسنده برخلاف سایر نویسندگان کتا‌ب‌های روان‌شناسی عمومی در غرب، تنها به محسوسات دنیایی و مادی نمی‌پردازد و تا اندازه‌ای معنویات را نیز در نظر می‌گیرد. او در پی ایجاد پیوندی میان معنویات و مادیات است.

وی افزود: بیشتر نویسندگان حوزه روان‌شناسی در غرب بر اساس نظریه تکامل داروین اقدام به طرح نظریه می‌کنند که آثار آنها به دلیل مادی‌نگری چندان با جامعه ما تناسب ندارند.

مقیمی ادامه داد: به دلیل نقش مهم دین و امور ماورایی در زندگی ایرانیان، آثار این نویسنده در کشورمان با اقبال روبه‌رو می‌شود. دایر در بخشی از این کتاب برای تشریح سخنانش به آیاتی از قرآن کریم اشاره دارد که پس از تطبیق، صحت آن بر من آشکار شد. با توجه به این توضیحات می‌توان پرطرفدار بودن آثار وی در کشورمان را به‌خوبی درک کنیم.

وی  درباره کتاب «زندگی در آرامش» گفت: دایر در این کتاب راه‌حل‌هایی را برای مشکلات مختلف در زندگی ارایه می‌کند که از جمله این مشکلات می‌توان به چاقی و کاهش دغدغه اشاره کرد. البته وی روش‌های خاص خود را ارایه می‌دهد. او منشأ همه چیز را فکر افراد می‌داند به عنوان مثال معتقد است غذاها در صورتی انرژی‌بخش خواهند بود که به انرژی‌بخش و مفید بودن آنها فکر کنیم.

کتاب «زندگی در آرامش» از سوی انتشارات دایره منتشر خواهد شد.

نوشته شده در دوشنبه 26 مهر 1389 ساعت 11:07 ق.ظ توسط سورنا عباسی نظرات |


Design By : Pichak